O mnie

Alicja Affanasowicz


mgr fizjoterapii 
terapeuta NDT-Bobath
fizjoterapia niemowląt i dzieci

Ukończone kursy:
• Kurs NDT-Bobath Baby
• Kurs NDT-Bobath Kurs Podstawowy
• Kurs Diagnostyka Metodą Prechtla
• Kurs Trójpłaszczyznowa Terapia Manualna Wad Stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych - metoda „Zukunft-Huber”
• Kurs Neurorozwojowa prewencja i korekcja wad postawy u niemowląt i małych dzieci
• Kurs Kinesiology Taping podstawowy
• Kurs pierwszej pomocy w pediatrii “Pediatric Course’

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ukończyłam również studia podyplomowe Neurorozwojowa Terapia Dzieci z Dysfunkcjami Układu Nerwowego na GWSH w Katowicach oraz studia podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne na AWF Katowice. Jestem również certyfikowanym terapeutą NDT-Bobath.

Już podczas studiów byłam pewna, że moja praca w fizjoterapii będzie skupiona wokół dzieci. I tak się stało. Dzieci są moją pasją zawodowo, ponieważ specjalizuję się w fizjoterapii dziecięcej, jak i prywatnie - jestem mamą trójki dzieci :)

Zajmuję się terapią niemowląt i małych dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, dysfunkcjami o podłożu neurologicznym, genetycznym oraz z wadami postawy w obrębie tułowia, kolan i stóp. W terapii niemowląt i dzieci opieram się na metodach neurorozwojowych. W pracy wykorzystuję przede wszystkim metodę NDT-Bobath, kinesiology taping, trójpłaszczyznową terapię wad stóp, elementy integracji sensomotorycznej oraz diagnostykę metodą Prechtla.


Aktualnie dojeżdżam do domu mojego małego Pacjenta na terenie Bielska-Białej i najbliższej okolicy. Współpracuję również z Gabinetem Terapii Dziecięcej Tolek w Bielsku-Białej, gdzie stacjonarnie prowadzę fizjoterapię niemowląt i małych dzieci.

Do swojej pracy podchodzę bardzo odpowiedzialnie, z zaangażowaniem, starając się jak najlepiej pomagać moim małym Pacjentom i ich Rodzicom.

Bez nazwy-1
Bez nazwy-2
Bez nazwy-1
Bez nazwy-1
NDT-Bobath-Baby
Konferencja-BOBATH-Dziś-1
certyfikat-2-m
certyfikat
Trójpłaszczyznowa terapia wad stóp-m
Prechtl 1-m
z4
NDT Bobath Baby-m
Bez nazwy-3
Zrzut-ekranu-2020-03-21-18_25_55.png
z2
skanowanie0002-1.png
skan3

Umów wizytę 511 137 284